Έκανε το Τορίνο Βαρκελώνη και την Γιουβέντους κηδεία η “Never give up” United του Μουρίνιο (video)

Μετα την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της φάσης των ομίλων του Champions League, η Γιουβέντους ήταν η μοναδική αήττητη ομαδα και επίσης η μοναδική που δεν είχε δεχτεί γκολ, όμως μετά το ντέρμπι στο Τορίνο με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε και τα δύο αυτά ρεκόρ! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε το παρθενικό του γκολ στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση με την ασπρόμαυρη φανέλα (πρώτο μετα από τις 11 Απριλιου και πέντε ματς χωρίς να σκοράρει) με τρομερό σουτ στην κίνηση στο 65′, όμως δεν ήταν αρκετό, με τους “κόκκινους διαβόλους” να πετυχαίνουν μία τεράστια ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Ο Μάτα ισοφάρισε στο 86′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ (8ο γκολ του στο Champions League, το πρώτο με φάουλ) και ο Μπονούτσι στο 89′ σκόραρε εις βάρος της ομάδας του, με την Γιουνάιτεντ του Μουρίνιο να κρατάει το 2-1 μέχρι το φινάλε (είχε τρομερή ευκαιρία και για τρίτο γκολ με τον Ράσφορντ στις καθυστερήσεις) και να έχει προβάδισμα έναντι της Βαλένθια για πρόκριση στους “16”. Τ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Στσέζνι, Ντε Σίλιο (83′ Μπαρτσάλι), Μπονούτσι, Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο, Κεντίρα (61′ Ματουιντί), Πιάνιτς, Μπεντανκούρ, Κουαδράδο (90′ Μάντζουκιτς), Ντιμπάλα, Κριστιάνο Ρονάλντο

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γιαννγκ, Λίντελεφ, Σμόλινγκ, Σο, Ερέρα (79′ Φελαϊνί), Μάτιτς, Πογκμπά, Λίνγκαρντ (70′ Ράσφορντ), Σάντσες (79′ Μάτα), Μαρσιάλ