Βαθμολογίες παιχτών στο Manchester-Liverpool

Η Man Utd ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Λίβερπουλ στο ματς της Premier League στο Old Trafford χάρη στο γκολ του Marcus Rashford.

David de Gea

Είχε μερικές αποκρούσεις ρουτίνας στο πρώτο ημίχρονο αλλά ζορίστηκε την κρίσιμη στιγμή μένοντας στην γραμμή του τέρματος. 6

Victor Lindelof

Σκουριασμένος να αντιμετωπίσει τον Divock Origi και αδύναμος για τον Sadio Mane στο ακυρωθέν γκολ του πρώτου ημιχρόνου. 5

Harry Maguire

Την έστρεψαν εναντίον των έξι κορυφαίων ομάδων Chelsea και Leicester νωρίτερα αυτή τη σεζόν και το έκαναν και πάλι. Υπερασπίστηκε την άμυνα της United με κύρος. 7

Marcos Rojo

Μπήκε στην XI μετά από έναν τραυματισμό ισχίου στον Axel Tuanzebe και υπερασπίστηκε σταθερά μέχρι ο Lallana να βρεθεί μπροστά του και τον Ashley Young. 6

Aaron Wan-Bissaka

Αήττητος στην άμυνα του πρώτου ημιχρόνου, αλλά θα έπρεπε να έχει κάνει πολύ περισσότερα στο τρίτο μέρος του γηπέδου της Λίβερπουλ από τις θέσεις διέλευσης. Άφησε τον Andy Robertson να περάσει πολύ εύκολα. 6

Ashley Young

Πειθαρχημένος σε όλη την αριστερή πίσω πτέρυγα και οδήγησε την United επιβλητικά. Η φυσική του κατάσταση  στα 34 ήταν πολύ καλύτερη από ορισμένους παίχτες , αλλά έχασε τον Adam Lallana για την ισοπαλία. 6

Fred

Μάρκαρε σχεδόν συνέχεια για το μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου και δεν έφτασε ποτέ σε ένα επίπεδο που θα μπορούσε να θεωρηθεί επικίνδυνο . Η εμπιστοσύνη του αυξήθηκε όσο συνεχίστηκε το παιχνίδι. 5

Andreas Pereira

Οι αποφάσεις που σχετίζονται με το ποδόσφαιρο ήταν σε μεγάλο βαθμό ατρόμητες, αλλά η απροσδόκητη συρρίκνωση και η ενεργητική του πίεση αναστάτωσαν τον ρυθμό του Λίβερπουλ. 6

Scott McTominay

Ρυθμίστε το ρυθμό με το πιεστικό και γρήγορο πέρασμα του. Δημιούργησε την επίθεση από την φάση του Lindelof στον Origi που τελείωσε επιτυχώς United. 7

Daniel James

Όχι για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν, δημιούργησε ένα γκολ, αυτή τη φορά με μια εξαιρετικά συγχρονισμένη σέντρα για τον Marcus Rashford. Τράβηξε τη Λίβερπουλ σε όλο τον χώρο. 7

Marcus Rashford

Σταδιακά προκάλεσε στη Λίβερπουλ όλο και περισσότερο ενόχληση πριν τελειώσει με έμπειρο τρόπο την σέντρα του James για το γκολ που άνοιξε το σκορ. Το έργο του ήταν πιο εκλεπτυσμένο και έβαλε μια σταθερή μορφή στο παιχνίδι. 7