Giggs: «Η United έχει τους παίκτες για να κοντράρει τη Juventus»

O Ryan Giggs δήλωσε ότι μπερδεύεται κανείς όταν παρακολουθεί την Manchester United και παρότρυνε την πρώην ομάδα του να είναι συγκεντρωμένη σε ολόκληρο το 90λεπτο στον αγώνα της Τετάρτης με την Juventus, για το Champions League.

Πριν δυο εβδομάδες οι Ιταλοί φύγανε με το διπλό από το Old Trafford με το τέρμα του Dybala στο πρώτο ημίχρονο. Η United σε εκείνο το παιχνίδι άργησε να αντιδράσει, είχε όμως ευκαιρίες, όπως το δοκάρι του Pogba, για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τον αγώνα. Τον τελευταίο καιρό όμως, έχει γίνει θέμα στο Manchester το κακό πρόσωπο της United στο πρώτα 45 λεπτά των αγώνων, σε αντίθεση με τα δεύτερα ημίχρονα.

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» τις τελευταίες εβδομάδες έχουν ανατρέψει δυο αγώνες – με Newcastle και Bournemouth – στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ και με την Chelsea κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο πριν τελικά ισοφαριστούν στις καθυστερήσεις σε 2-2.

Ο θρύλος της United, Ryan Giggs ανέφερε επί του θέματος: «Είμαι πραγματικά εντυπωσιασμένος με τη Manchester United στα τελευταία 4-5 παιχνίδια, ειδικά με το δεύτερο ημίχρονο. Αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει. Ως οπαδός της United ξύνεις το κεφάλι σου (από την απορία). Η Bournemouth το Σάββατο ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, όμως η United ήταν εξαιρετική στο δεύτερο ημίχρονο. Απλώς βάζουμε αυτά τα 90 λεπτά μαζί».