Βαθμολογίες παιχτών με την AZ Alkmaar

Η Man Utd νίκησε την AZ Alkmaar 4-0 στο Old Trafford για να εξασφαλίσει ότι θα προχωρήσει πρώτη στον όμιλο στα στάδια νοκ άουτ του Europa League.

Σέργιο Ρομέρο

Σκουριασμένος στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έκανε μια καλή απόκρουση στο δεύτερο για να διατηρήσει το μηδέν στα δίχτυα της United. 6

Ashley Young

Άχρωμος το πρώτο μισό του αγώνα, αλλά παρέμεινε αποφασισμένος και άνοιξε το σκορ ύστερα από πάσα του Juan Mata πριν αντικατασταθεί. 7

Harry Maguire

Μια σταθερή απόδοση σε μια νύχτα που περίμενε να είχε στην περιοχή της ομάδας του. Βγήκε σύντομα μετά τα πρώτα 60 λεπτά. 6

Axel Tuanzebe

Άλλο ένα ματς στο Europa League βασικός  και καλέστηκε να επικεντρωθεί περισσότερο στο να κρατήσει το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο. 6

Brandon Williams

Βιάζονταν ξανά κάποιες φορές στο πρώτο ημίχρονο και η απόδοσή του αντικατοπτρίζει την ομάδα του. Πολύ περισσότερη εμπιστοσύνη μόλις η United έκανε το 1-0. 6

James Garner

Κέρδισε τη μπάλα για να την δώσει στον Mason Greenwood να σκοράρει το δεύτερο του, αν και ήταν φάουλ. Φαινόταν πιο άνετα μαζί με τον Dylan Levitt στην Αστάνα. 6

Nemanja Matic

Φαινόταν σαν ένας 31χρονος που έχει βγει για δύο μήνες τραυματισμένος στα πρώτα 45. Συνδυάζεται καλά για το τελικό αποτέλεσμα, όμως. 5

Αντρέας Περέιρα

Απρόσεκτος στο πρώτο ημίχρονο, αλλά πολύ καλύτερα στο δεύτερο και χάζεψε το πλήθος με κάποιες επιδέξιες δεξιότητες. 6

Mason Greenwood

Καλύτερος του γηπέδου στο πρώτο μισό, έπειτα σημείωσε δύο γκολ και κέρδισε πέναλτι στο δεύτερο. Οι οπαδοί της Man Utd θα δουν πολύ περισσότερα από αυτόν τα επόμενα χρόνια. 9

Χουάν Μάτα

Έχασε μερικές καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βρήκε τα πόδια του στο δεύτερο, βοηθώντας τον Young και σημειώνοντας το πρώτο του γκολ για την σεζόν. 7